Skip to main content

Układanie tras z uwzględnieniem sąsiednich adresów w GeoTaskPlanner Portalu

By 7 grudnia, 202010 grudnia, 2020Field Service Management, Usługi
układanie trasy wiele punktów

Wiele firm realizuje dostawy czy obsługuje klientów skupionych w tym samym centrum handlowym, po dwóch stronach tej samej ulicy, w jednym ogromnym biurowcu. Ten sam adres, ten sam kod pocztowy, odległości w zasięgu krótkiego spaceru – jak ułożyć optymalną trasę do punktów gromadzonych w skupiskach?

Ten problem rozwiązuje GeoTask Planner Portal, w którym ułożysz optymalną marszrutę dla miejsc zgrupowanych w obszary o promieniu kilkudziesięciu metrów z pojedynczym postojem.

Skumulowane punkty dostaw to także rodzaj trasy, niekiedy na tyle skomplikowanej logistycznie, że warto tu uwzględnić np. zasady odpowiedniego załadunku. Jednak patrząc na to z punktu widzenia procesu układania trasy, do uwzględnienia masz tylko jeden lub kilka adresów. Potrzebujesz zatem narzędzia, które ułoży trasę do punktu, gdzie w promieniu kilkudziesięciu metrów obsługujesz wielu klientów.

Połącz kropki

W GeoTask Planner Portalu możesz ułożyć trasę z uwzględnieniem zleceń skupionej na małych obszarach. Zobacz, jakie to proste:

  • Po wprowadzeniu niezbędnych parametrów (adresy, data i godzina) wybierasz opcję “Marszruta do skupisk punktów”.
  • Aplikacja automatycznie grupuje klientów i zadania w klastry o założonym promieniu (np. 50 metrów). Dla każdego klastra wyznaczany jest punkt dojazdu (np. pierwsze zadanie z klastra).
  • GeoTask Planner Portal liczy dojazd tylko do pierwszego punktu. Planowany czas obsługi klienta uwzględnia trasę pieszą z punktu dojazdu do miejsca wykonania zadania. Dzięki temu ułożona marszruta jest prosta i pokazuje tylko punkty dojazdu do dużych skupisk klientów.

Funkcjonalność sprawdzi się idealnie w branży:

kurier

kurierskiej

zaopatrzenie

zaopatrzeniowej

catering

cateringowej
i gastronomicznej

serwis

serwisowej

Wypróbuj GeoTaskPlanner Portal

GeoTaskPlanner Portal możesz bezpłatnie testować przez 2 tygodnie – przekonaj się, jak program sprawdzi się w Twojej firmie!