Wdrożenie GIS w firmie Anco w trzy miesiące

Autor 5 lutego, 201022 czerwca, 2020Gazownictwo i Ropociągi

Globema wraz ze swoim partnerem Proximus SA dostarczyła oprogramowanie i wdrożyła system do zarządzania gazowniczą infrastrukturą dystrybucyjną w wielkopolskiej firmie Anco Sp. z o.o. Pełne wdrożenie systemu wraz z wprowadzeniem danych trwało 3 miesiące: od początku listopada 2009 roku do końca stycznia 2010 roku.

Tak szybkie pełne wdrożenie systemu było możliwe głównie dzięki wykorzystaniu gotowego produktu Smallword Gas Distribution Office (GDO), oferowanego przez GE Energy, przeznaczonego do zarządzania dystrybucyjną infrastrukturą gazowniczą oraz wykorzystaniu gotowych modułów Globemy, np. do hurtowego wczytywania rastrów lub używania polskich układów współrzędnych. W ramach wdrożenia zgodnie z wymaganiami Anco opracowano również dodatkową aplikację umożliwiającą generowanie dokumentów związanych z klientami (np. warunki przyłączenia, umowy).
W zakresie wprowadzonych danych skalibrowano i zaimportowano do systemu ponad 600 map rastrowych oraz pełne dane o sieci gazowej (ponad 600 km), przyłączach (ponad 2000) oraz ulicach, punktach adresowych i budynkach, do których jest doprowadzona sieć Anco.

Opisane wyżej wdrożenie pokazuje, że korzystając z gotowych produktów, przystosowanych do konfigurowania i łatwego rozszerzania funkcjonalności, można GIS wdrożyć szybko i bez ponoszenia dodatkowych kosztów na specyfikowanie i budowanie aplikacji od początku.