Wielkopolska sieć szerokopasmowa modelowana w systemie Globemy

By 16 listopada, 201522 czerwca, 2020Telekomunikacja

W ramach projektu „Budowa Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej” Globema zaimplementowała system paszportyzacji sieci oparty o platformę GE Smallworld Network Inventory™. Dzięki podłączeniu swojej infrastruktury do sieci WSS operatorzy telekomunikacyjni będą mieli możliwość świadczenia usług na tych obszarach województwa, gdzie do tej pory było to niemożliwe. Jest to kolejny projekt Globemy w Regionalnych Sieciach Szerokopasmowych, po województwach: Warmińsko-Mazurskim, Podkarpackim i Świętokrzyskim.

wss_logo

 

System Globemy będzie służył do inwentaryzacji sieci szkieletowej oraz sieci dystrybucyjnej o długości ok. 4500 km, składającej się z 31 węzłów sieci szkieletowej i 576 węzłów dystrybucyjnych. Wdrożone narzędzie jest oparte o Smallworld Physical Network Inventory (PNI)™, czyli system paszportyzacji zasobów fizycznych operatora telekomunikacyjnego.

2223234235266

Dostarczone rozwiązanie zapewnia dostęp do systemów przez aplikację użytkownika, jak również poprzez przeglądarkę webową, dzięki modułowi Network Inventory Gateway (NIG), dla kilkudziesięciu użytkowników jednocześnie. Dodatkowo system będzie wzbogacony o moduły autorstwa Globemy:

Rozwiązania IT dla telekomunikacji

Budowa Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej

Od 2008r. w Wielkopolsce realizowany jest projekt „Budowa Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej”, współfinansowany przez Unię Europejską. Celem przedsięwzięcia jest ułatwienie operatorom telekomunikacyjnym dostarczania usług Internetu szerokopasmowego do wszystkich potencjalnych klientów w regionie. Dzięki realizacji inwestycji powstanie sieć szkieletowa oraz sieć dystrybucyjna, dzięki której operatorzy telekomunikacyjni będą mieli możliwość świadczenia usług w tych obszarach województwa, gdzie do tej pory było to niemożliwe.

W ramach realizacji projektu Samorząd Województwa Wielkopolskiego powołał w listopadzie 2009 roku spółkę Wielkopolska Sieć Szerokopasmowa S.A. Jej celem jest zaprojektowanie, wybudowanie i eksploatacja sieci światłowodowej na terenie Wielkopolski.

O Globemie

Głównymi produktami Globemy są specjalizowane, branżowe systemy zarządzania zasobami przestrzennymi przedsiębiorstw sieciowych, budowane na platformie GE Smallworld™, a także systemy wsparcia realizacji zadań terenowych oraz technologie lokalizacji obiektów w czasie rzeczywistym. Rozwiązania Globemy obejmują prowadzenie inwentaryzacji sieci, projektowanie jej rozwoju, wsparcie eksploatacji, obsługę awarii oraz zarządzanie służbami mobilnymi. Firma posiada własną jednostkę badawczo-rozwojową CRO (Centrum Rozwoju Oprogramowania), a także oddziały w Rumunii, Czechach i Stanach Zjednoczonych.

Zobacz także:

GLOBEMA I ALCATEL LUCENT PRZYSPIESZĄ INTERNET W POLSCE WSCHODNIEJ Inwentaryzacja sieci szerokopasmowej w województwie Świętokrzyskim