Zarządzanie mocą w pomieszczeniach telekomunikacyjnych – nowa wersja DCM już wkrótce!

By 15 września, 20207 października, 2020Smallworld, Telekomunikacja
data center manager

Niedawno pisaliśmy o nowym module GE Smallworld PNI – Data Center Manager. Latem pojawiła się pierwsza wersja, w której skupiliśmy się na usprawnieniu zarządzania połączeniami i wyposażeniem centralowym w systemie paszportyzacji. Przyszedł czas na kolejne kroki!

Od września pracujemy nad rozwojem kolejnego modułu w DCM. Tym razem położyliśmy nacisk na zarządzanie mocą. W planach mamy nowe funkcjonalności, które ułatwią użytkownikom m.in.:

  • Inwentaryzację parametrów mocy urządzeń, zasilaczy oraz łączności między nimi – dzięki temu możesz przewidzieć, które urządzenia przestaną działać w przypadku awarii
  • Obliczanie dostępnej mocy – wiesz, czy można bez problemu zainstalować kolejne urządzenie
  • Pojawi się także możliwość przyporządkowania zasilaczy do obwodów, co ułatwi bilansowanie poborów mocy w danej lokalizacji.

Nowy moduł zasilania będzie dostępny w pierwszym kwartale 2021 roku. Jeśli chcesz się podzielić wnioskami na temat zarządzania mocą, masz sugestie, co jest szczególnie ważne w tym aspekcie lub co powinniśmy uwzględnić – napisz do nas! Dla aktywnych użytkowników przewidujemy 10% rabatu na licencję – zachęcamy do dzielenia się pomysłami na usprawnienia.